Pirmieji pastebėti trūkumai

Po pirmųjų spausdinimo testų pastebėti keli esminiai konstrukcijos trūkumai:

  • X ir Y ašių guoliai per arti vienas kito,
  • reikalingi diržų įtempėjai X ir Y ašims,
  • reikia termiškai izoliuoti šildomo pado apačią,
  • kreivoki Z ašies sraigtai,
  • ABS spausdinimui reikia uždaros šildomos konstrukcijos,
  • Smulkiems objektams reikalingas spausdinimo zonos aušinimas.

Padidinus atstumą tarp guolių gerokai sumažėjo spausdinimo platformos klebėjimas statmenai ašims. Nesinorėjo labai tvirtai tvirtinti guolių prie platformos, nes keičiantis temperatūrai ir drėgmei keičiasi medinės platformos matmenys. O jiems pasikeitus guoliai labai įsiveržia į velenus ir sunkai juda. Kaip pašalinis to efektas sumažėjo spausdinamo objekto matmenys XY plokštumoje nuo 330×330 iki 240×240.

Iš medinio skalbinių segtuko spyruoklės pagaminti įtempėjai sumažino diržo vibracijas ir pagerino spaudinių kokybę, dabar detalių kampai daug lygesni.

Neapšildyta platforma įkaista tik iki 70 laipsnių, ko neužtenka spausdinant ABS plastiku. Keturi sluoksniai popierinio virtuvinio rankšluosčio leidžia platformai įkaisti iki 95 laipsnių. Nedideliems objektams to jau beveik ir užtenka, bet didesni vistiek riečiasi ir atšoka nuo platformos.

Z ašies sraigtų kreivumas duoda sraigto žingsnio bangeles ant spaudinio paviršiaus. Reikia sugalvoti konstrukciją, kuri leistų sraigto veržlei laisvai judėti XY plokštumoje, nestumdant Y ašies į šonus.

Ant spausdintuvo uždėjus didelę kartoninę dėžę pavyko atspausdinti didesnius objektus ABS plastiku be sluoksnių delaminacijos. Kyla mintis daryti kitą spausdintuvą CoreXY sistemos spausdintuvą, korpusą gaminant iš baldinių plokščių.

Smulkių objektų atspausdinti neišeina neaušinant spausdinamo paviršiaus, kaip laikinas problemos sprendimas galima spausdinti kelis objektus vienu metu. Tada ankstesni sluoksnai spėja sukietėti ir nesigauna neaiškios formos plastiko bumbulas vietoje norimo daikto. Reiks pastatyti atskirą ventiliatorių, pučiantį į spausdinimo zoną. Ventiliatoriaus greičio reguliavimą turi naudojamos Cura ir Slic3R programos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.