Mano 3D spausdintuvo modifikacijos

Per paskutinius du metus spausdintuvas buvo gerokai patobulintas. CoreXY sistema perdaryta iš apvalių velenų į MGN12 bėgelių sistemą. Galutinai atsikračiau Diamond galvos su galimybe spausdinti trimis spalvomis jas miksuojant norimu santykiu. Praktiškai su ja neįmanoma spausdinti vienos spalvos plastiku, retraktai sugraužia nenaudojamų spalvų plastiko gijas. Faktiškai nenaudojamą plastiką vistiek ekstruderis stumdo ir jį sutrina, paskui nenaudojamų spalvų retraktai nustoja veikti ir likęs trečdalis stumdomo plastiko tampa nepakankamu normaliam spausdinimui. Norint spausdinti vienos spalvos plastiku tenka dėti tris tokias pačias rites ir miksavimo režimu spausdinti iš trijų. Taip pat praktiškai neįmanoma spausdinti su elastingais plastikais, TPU niekaip neišstuma iš galvos. Vietoje trijų nutolusių plastiko padavimo modulių sumontavau BIQU H2 V2S ekstruderį, tik jam uždėjau Volcano galvą.

Kad sumažinti laidų kiekį einantį prie ekstruderio panaudojau BIQU EBB36 CAN plokštę. Dabar iki galvos užtenka keturių gyslų kabelio. Prie EBB prijungtas ekstruderio variklis, ekstruderio kaitintuvas, eksruderio ir dirbinio aušinimo ventiliatoriai, x ašies galinukas su holo davikliu, z aukščio daviklis BIQU Micro Probe, akselerometras.

Pagrindinė valdiklio plokštė iš Arduino DUE su Raspberry Pi pakeista į BIQU Manta M8P su CB1 plokšte. Sistemą valdo Klipper programinė įranga. Matinimo blokas liko senas ATX. Šildymo platforma kaitinama silikoniniu 230V įtampos padu, todėl maitinimo bloko galios užtenka varikliams, ventiliatoriams ir ekstruderio kaitintuvui. Taip pat ATX blokas turi 5V budėjimo įtampos išėjimą, kuris naudojamas maitinti ESP8266 valdiklį, kuris jeidžia spausdintuvą įjungti ir išjungti nuotoliniu būdu ar kai baigiamas spausdinimas. ESP8266 naudojama ESPHome programinė įranga. ESP8266 ir Manta M8P jungiasi prie išmanių namų sistemos Home Assitant, todėl bet kokius perspėjimus apie darbo sutrikimus gaunu į telefoną ir išmanų laikrodį.

Patogesniam naudojimuisi sumontuotas 9″ prisilietimui jautrus ekranas ir WEB kamera.

Z ašis kilnojama trimis atskirais valikliais, kas leidžia automatiškai išlyginti platformos padėtį. Pavara sraigtinė, naudojamas 2mm žingsnio sraigtas. Su 8mm žingsnio sraigtu sunki platforma išjungus maitinimą kreivai nusilesdavo žemyn.

Kaip aktyvus spausdintuvo kameros šildytuvas naudojamas plaukų džiovintuvas, jo apsauga neleidžia kaitinti daugiau kaip iki 60 laipsnių, bet mano naudojamiems plastikams to užtenka. Kameros šildytuvą kaip ir platformos šildymą valdo kieto kūno relės

Dažnai nupirkus pigų plastiką paaiškėja, kad jo storis ritėje yra nepastovus, šios problemos sprendimui sumontuotas plastiko storio jutiklis naudojantis du linijinius holo daviklius. BIQU Manta M8P turi jam dedikuotą jungtį. Taip pat yra BIQU Smart Filament Sensor, jis matuoja paduodamo plastiko greitį ir signalizuoja jei baigiasi plastikas. Plastiko greičio sensorius stabdo spausdinimą jeigu ekstruderis nesugeba išstumti pageidaujamo plastiko kiekio, o storio sensorius automatiškai reguliuoja plastiko padavimo greitį.

Spausdintuvas taip pat naudojamas kaip ploteris ir pjaustyklė. Nuotraukose matosi tam skirtų adapterių rinkinys.

Žemiau pateiktose nuotraukose duomenys gauti iš akselerometro, pagal juos galima dalinai spręsti apie spausdintuvo galimybes ir sugebėjimus greitai spausdinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.