Norėdamas pagreitinti didelių objektų spausdinimą nusipirkau E3D Volcano galvutę. Pirmas įspūdis pasirodė nelabai koks. Spausdinimo greitis mažas, pastovūs plastiko strigimai. Keičiau spausdinimo galvutės ventiliatorių galingesniu, jokio teigiamo efekto nepastebėjau. ABS plastiku neskubant spausdinti galima su retais pastrigimais, bet PLA visiškai neįmanoma naudoti, stringa kas kelias sekundes. Ištraukus plastiką matomas sustorėjimas karščio barjere tarp kaitintuvo ir radiatoriaus. Plastikas išsilydo, spaudžiamas padavimo mechanizmo išsiploja, prisispaudžia prie metalinio termobarjero sienelių ir prilimpa.
Bandžiau termobarjero vamzdelį iš vidaus su šlifavimo pasta ir siūlu nušlifuoti. Po šlifavimo situacija kiek pagerėjo, bet ne tiek kiek norėtūsi. Kilo mintis termobarjero vamzdelį padaryti platėjantį link kaitintuvo, plastikas eidamas link spausdinimo galvutės išeidamas į platesnę skylę turėtų atšokti nuo sienelės, bet tinkamo tam įrankio neturėjimas privertė šio darbo atsisakyti.
Termobarjerą pragręžus 3mm grąžteliu ir į skylę įstačius tefloninį 2mm vidinės skylės skersmens vamzdelį visas problemas su strigimais išsprendė. Volcano 0.6mm ir 0.8mm skersmens galvute dabar laisva galima spausdinti 30-35mm³/s tūriniu greičiu, kai sluoksnio storis 0.5mm ir ekstruzijos plotis 1mm. Tai daugiau kaip 10 kartų greičiau negu su ankščiau naudota 0.4mm galvute. Tik dabar teks tenkintis mažesnėmis spausdinimo temperatūromis, atsisakyti nailono ir susitaikyti su faktu, kad tefloninis vamzdelis bus dar viena, papildoma spausdintuvo eksploatacinė medžiaga, nes teflonas ilgai būdamas aukštoje temperatūroje turi keisti savo savybes ir formą.
E3D Volcano galvutė
Parašykite komentarą